Kapela

Olda "Elfy" Poděbradský

Olda “Elfy” Poděbradský

The A-BOMB
vzniká v březnu 2010 na popud dvou členů skupiny The Puppits Elfyho a Jakuba. Ti bleskově nabírají talentované hráče Láďu a Davea, po krátké době zkoušení odehrávají svůj první koncert v pivnici Satanka.

Během pouhých tří měsíců stačí odehrát přes desítku koncertů jak v pražských tak i mimopražských klubech a malých festivalech za až překvapivého velmi dobrého přijetí posluchačů, v červnu 2010 hraje na festivalu se skupinami Totální nasazení a Znouzecnost.

Na konci června nahrává za poměrně svérázných podmínek své první demo obsahující čtyři skladby, celá nahrávka se vyznačuje zejména naprosto neotřelým zvukem a celkovou živelností, která dobře koresponduje s náladami, které v kapele tou dobou vládnou.

Singl Oh, Nathalie se stává několik měsíců po sobě vítězem hitparády Radia Soundwave.

Ladislav "Hlava" Rudčenko

Ladislav “Hlava” Rudčenko

Po roce hraní po celé české republice v létě 2011 nahrává ve studiu Minská  po d zvukovým vedením Dominika Pecky (Black Lips, Khoiba, Republic of Two,Škwor,…) debutovou eponymní desku, která vychází ve vlastním nákladu. Skupinu na podzim opouští bubeník David Žalský a na jeho místo nastupuje kytarista (!) Petr spřízněné skupiny Smysl Decibelu.

Skupina nezapře své vzory proto – punkových kapel 60. a 70. let jako jsou MC5 nebo The Stooges, ale dává hlavní důraz na vlastní tvorbu a nekompromisní pojetí jak zvukových, tak energetických možností členů skupiny a diváků.

Petr "Monster" Charvát

Petr “Monster” Charvát

Jakub "Markýz" Žaba

Jakub “Markýz” Žaba